VI Niedziela Wielkanocna, 14 maja 2023

1. Przeżywamy dziś w naszej parafii na sumie Uroczystość I Komunii św. Zapraszamy dzieci komunijne codziennie na biały tydzień. Proszę przepuszczać je do Komunii św. w pierwszej kolejności. Dziękujemy rodzicom dzieci komunijnych (za przygotowanie dekoracji, porządki, wykoszenie trawy, dar dla parafii – komplet ubrusów ołtarzowych) oraz PP. Kościelnemu, Organistom, scholi, Maryjkom i ministrantom za pomoc w przygotowaniu tej uroczystości. W tym tygodniu dyżur przejmują Rodziny dzieci przeżywających Rocznicę I Komunii św.

2. Za tydzień na sumie będzie Rocznica I Komunii św. dzieci z kl. IV. Zostaną zarezerwowane ławki dla dzieci i ich rodziców. Do Komunii św. najpierw przystąpią dzieci rocznicowe. Codziennie przed Mszą św. będzie okazja do spowiedzi. We wtorek i czwartek po majówce próba dla dzieci z kl. IV przed Rocznicą.

3. Bóg zapłać Radnym parafialnym, Rodzicom dzieci komunijnych oraz innym Osobom za wszelkie prace przy kościele, plebanii, na Kalwarii i cmentarzu.

4. Bóg zapłać Grupie Charytatywnej za przygotowanie rozważań, a wszystkim za zaangażowanie oraz udział w nabożeństwie fatimskim.

5. Msze św. w dni powszednie, także w sobotę, są o 18.00. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które są odprawiane: w dni powszednie – po Mszy św. wieczornej, zaś w niedzielę i święta po sumie.

6. W tym tygodniu w poniedziałek, wtorek i środę będziemy przeżywać kwartalne dni krzyżowe. Modlimy się o urodzaje i błogosławieństwo Boże w pracy na roli. Ze względu na biały tydzień po I Komunii św. nie będzie procesji.

7. II Diecezjalna Pielgrzymka Dzieci do sanktuarium w Wielkich Oczach odbędzie się w sobotę – 17 czerwca br. Zapraszamy na spotkanie organizacyjne w poniedziałek po majówce zainteresowanych, zwłaszcza ministrantów, scholę, maryjki i dziewczynki z asysty procesyjnej.

8. W piątek początek nowenny do Ducha Św., módlmy się za kandydatów do święceń diakonatu i prezbiteratu z naszej archidiecezji.

9. Za tydzień wypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

10. Intencje mszalne: poniedziałek: 1.(+Piotr Barski – od sąsiada Józefa Lisowskiego); 2.(+Stanisław Olejarz); wtorek: 1.(+Roman Sobejko – 13 r. śm.); 2.(W int. dziękczynno-błagalnej dla członków PO Akcji Katolickiej i ich rodzin); środa: 1.(W int. dziękczynno-błagalnej dla Zofii – z ok. 70 r. urodzin); 2.(+Franciszek, Andrzej Stopa); czwartek: 1.(+Rozalia Starosolska – od Roberta i Ireny Pelczarskich); 2.(+Piotr Barski – od żony Lidii); piątek: 1.(+Rozalia Starosolska – od brata Zdzisława z rodz.); 2.(+Piotr Barski – od córki Anny z mężem); sobota-18.00: 1.(Za parafian); 2.(+Piotr Barski – od syna Wojciecha z rodz.); niedziela: 7.30 1.(+Mieczysław Zubrzycki – r. śm. i zmarłe rodzeństwo); 2.(+Helena i Jan Moszumańscy, Katarzyna i Stanisław Zubrzyccy); 10.30(W int. dzieci rocznicowych i ich rodzin).