Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, 21 maja 2023

1. Bóg zapłać za sprzątanie, przygotowanie świątyni, wykoszenie trawy Rodzinom dzieci rocznicowych. W tym tygodniu o przejęcie dyżuru prosimy Rodziny: PP. Bernadetta Duda, Janina Gołdynia, Łucja Czubocha.

2. Obchodzimy dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, a na sumie będzie Rocznica I Komunii św. dzieci z kl. IV.

3. Msze św. w dni powszednie, także w sobotę, są o 18.00. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które są odprawiane: w dni powszednie – po Mszy św. wieczornej, zaś w niedzielę i święta po sumie.

4. Zapraszamy na spotkania w poniedziałek: Kółko misyjne o 16.30, a ministrantów i maryjki po majówce.

5. W środę – 24 maja – będziemy przeżywać Uroczystość odpustową ku czci MB Wspomożenia Wiernych. O 7.00 będzie Msza św. poranna, o 17.30 odśpiewamy majówkę i odmówimy modlitwy Bractwa Ratowania Dusz, suma odpustowa będzie o 18.00, a po niej procesja eucharystyczna. Zapraszamy wszystkich parafian do udziału (szczególnie asystę procesyjną) w sumie odpustowej.

6. Za tydzień wypada Uroczystość Zesłania Ducha ŚwiętegoZielone Świątki, która kończy okres wielkanocny. Z tej okazji przystrajamy nasze domy zielenią. Zachęcamy do modlitwy za kandydatów do święceń prezbiteratu.

7. W tym roku Boże Ciało będziemy przeżywać 8 czerwca. Trasa procesji będzie przebiegać ul. Floriańską. Prosimy o przygotowanie ołtarzy Parafian z rejonu IV:
I ołtarz – k. P. Dariusz Wrona – przygotują Parafianie z IV rejonu od P. Bereza – ul. Przemyska do P. Bogusławy Broda – ul. 3. Maja;
II ołtarz – przy moście k. P. Dobel – przygotują Parafianie z IV rejonu z ul. 3. Maja od P. Mariusz Kędzierski do P. Janusz Skrzyszewski;
III ołtarz – k. P. Krystyny Szczurko – przygotują Parafianie z IV rejonu z ul. 3. Maja od P. Henryk Olech do P. Ryszard Gołdynia;
IV ołtarz – k. bramy na plac kościelny – przygotują Parafianie IV rejonu od P. Marian Czubocha do P. Wiesław Kaczmaryk, Marian Kowalczyk.
Prosimy po niedzieli zainteresowanych Parafian z rejonu IV o kontakt w zakrystii.

8. Istnieje możliwość wyjazdu wiernych na uroczystości beatyfikacyjne Rodziny Ulmów, które odbędą się w Markowej 10 września 2023 r. Szczegóły zostaną wkrótce podane.

9. We wtorek – 20 czerwca br. – będzie kolejna zbiórka elektrośmieci. Dochód przeznaczony jest na pomoc misjonarzom w Kamerunie.

10. Intencje mszalne: poniedziałek: 1.(+Mieczysław Zubrzycki – r. śm.); 2.(Za parafian); wtorek: 1.(+Maria, Piotr); 2.(+Piotr Barski – od syna Janusza z rodz.); środa-18.00: 1.(+Julia, Ludwik); 2.(+Piotr Barski – od kolegów z pracy zięcia Marcina); 3.(O potrzebne łaski B., zdrowie dla Piotra); czwartek: 1.(+Maria, Józef); 2.(+Piotr Barski – od kolegów z pracy zięcia Marcina); piątek: 1.(+Janina Domszy – od s. Ines); 2.(+Maria, Henryk); sobota-18.00: 1.(+Zdzisław Błoński – 5 r. śm.); 2.(+Rozalia Starosolska – od rodz. Jackowskich); niedziela: 7.30(Za parafian); 10.30 1.(Z ok. 18 r. ur. Dominiki – int. dziękczynno-blagalna); 2.(+Waldemar Chomik – 1 r. śm.).