V Niedziela Wielkanocna, 7 maja 2023

1. Bóg zapłać za sprzątanie świątyni i ofiarę na potrzeby parafii Rodzinom: PP. Agata Dudek, Ewa Pająk, Wiesława Ciupińska. W tym tygodniu dyżur przejmują rodziny dzieci komunijnych.

2. Bóg zapłać Apostolatowi Maryjnemu za prowadzenie różańca w I sobotę.

3. Bóg zapłać Radnym parafialnym, Rodzicom dzieci komunijnych oraz innym Osobom za wszelkie prace przy kościele, plebanii i na Kalwarii.

4. Mamy dziś zmianę tajemnic różańcowych i adorację.

5. Msze św. w dni powszednie, także w sobotę, są o 18.00. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które są odprawiane: w dni powszednie – po Mszy św. wieczornej, zaś w niedzielę i święta po sumie.

6. W poniedziałek po majówce zapraszamy na spotkanie dzieci z kl. III i ich rodziców ws. I Komunii św. Za tydzień w naszej parafii na sumie o 10.30 będzie Uroczystość I Komunii św. Do Komunii św. za tydzień i podczas białego tygodnia najpierw przystąpią dzieci.

7. Do Komunii św. podchodzimy jak zawsze do stopnia ołtarzowego od razu po słowach „Oto Baranek Boży” i przyklękamy. Proszę przepuszczać w pierwszej kolejności scholę. Osoby, które z różnych względów nie mogą klękać, przyjmują Komunię św. na stojąco, a cześć Najśw. Sakramentowi oddają przez skrzyżowanie rąk i skłon głowy. Proszę unieść nieco głowę do góry, szeroko otwierać usta, delikatnie wysunąć język, nie robić żadnych ruchów. Dzieci mogą przychodzić po błogosławieństwo tylko z opiekunami i zasłaniają palcem usta.

8. We wtorek po majówce zapraszamy na spotkanie dzieci z kl. IV i ich rodziców ws. Rocznicy I Komunii św.

9. W sobotę – 13 maja – Mszą św. o 18.00 rozpoczniemy tegoroczne nabożeństwa fatimskie. Prosimy o przygotowanie rozważań na cały rok Grupę Charytatywną.

10. Intencje mszalne: poniedziałek-środa: (+Ksenia Kanak – greg.); poniedziałek: (+Michał, Czesława Franków); wtorek: (Z róży MB Fatimskiej – za siostry i ich rodziny i za zmarłe siostry); środa: (+Anna Lisowska – od Akcji Katolickiej); czwartek: 1.(+Helena, Piotr); 2.(+Maria, Michał, Tadeusz – od rodz. Soja); piątek: 1.(+Kazimierz Jucha – 8 r. śm.); 2.(+Stanisław Kolanek – 13 r. śm.); sobota-18.00: 1.(+Piotr Barski – od rodz. Januszko i Bawoł); 2.(+Rozalia Staropolska – od Roberta i Ireny Pelczarskich); niedziela: 7.30 1.(Za parafian); 2.(+Józef, Anna Czekierda); 10.30(W int. dzieci komunijnych i ich rodzin).