Domowy Kościół

Krąg Domowego Kościoła im. św. Jana Pawła II – Ruchu „Światło-Życie” działa w naszej parafii od 2006 r. Należy do niego 6 małżeństw o stażu małżeńskim od 7 do 25 lat. Krąg, choć nie w obecnym kształcie, jest owocem przeżytych rekolekcji ewangelizacyjnych, które odbyły się w listopadzie 2005 roku w naszej parafii.
Początkowo wspólnotę tworzyły cztery małżeństwa, a moderatorem był ks. Proboszcz dr   Henryk   Hazik,   zaś   parą   pilotującą Marta i Józef Barczyńscy. W maju 2007 roku do kręgu dołączyło z inicjatywy ks. Proboszcza kolejne małżeństwo. Po tragicznym wypadku   samochodowym   w   październiku   2008   roku nasze grono zmniejszyło się o   jedną   parę   małżeńską.   Jednak   już   w   październiku   2009 roku, na zaproszenie ks.   Moderatora,   naszą   wspólnotę zasiliła inna para. Natomiast od października 2010 roku do kręgu należy również małżeństwo dojeżdżające z sąsiedniej parafii Zamojsce.
15 kwietnia 2013 r. do Pana odszedł nasz Moderator, ks. Henryk. Nie pozostaliśmy jednak   bez   Pasterza,   bo   już   na   majowym   spotkaniu   dołączył   do   nas   nowy ks. Proboszcz jako Moderator.
Przez 9 lat trwania kręgu nasze małżeństwa brały udział w rekolekcjach ewangelizacyjnych, wakacyjnych i zimowych Oazach Rodzin I i II stopnia, ORAR-ach I i II stopnia w Rzepedzi, Starej Wsi, Jarosławiu, Przemyślu oraz Heluszu. Jedno z małżeństw ma uprawnienia do pilotowania kręgu i jest już po pierwszym pilotażu w Przemyślu.
Comiesięczne   spotkania   kręgu,   z   udziałem Księdza Moderatora rozpoczynamy Mszą    świętą,     w     której     bierzemy     czynny     udział    (przygotowanie    liturgii). W przygotowaniu części formacyjnej spotkań korzystamy z pisma formacyjno-informacyjnego „Domowy Kościół” oraz z dostępnej nam literatury i prasy katolickiej.
Na naszych spotkaniach panuje bardzo dobra, przyjacielska i pełna życzliwości atmosfera. Wypowiadamy się otarcie o nurtujących nas problemach dotyczących realizowanych tematów. Wszystkie pytania i wątpliwości rozstrzygane są w dyskusji przy odpowiedniej argumentacji głównie Księdza Moderatora.
Kilka razy w roku uczestniczymy wraz z innymi kręgami Rejonu Radymno w Dniach Wspólnoty.
Staramy angażować się również w życie parafii. Wraz z innymi grupami apostolsko-modlitewnymi podczas niedzielnej Eucharystii czytamy Słowo Boże, prowadzimy Różaniec Fatimski oraz nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Włączamy się w przedsięwzięcia podejmowane   w   lokalnej   wspólnocie   parafialnej,   tj.   organizację  przedstawienia z okazji Dnia Seniora, Sobótki Czerwcowej oraz po raz pierwszy w 2015 roku Orszaku Trzech Króli.
Aktywnie   włączyliśmy   się   w   organizację   bezalkoholowego   Balu   Sylwestrowego w Parafii Radymno, w którym wzięliśmy udział wraz z Ruchem Światło Życie Rejonu Radymno, młodzieżą i dziećmi.