Schola

Schola w Skołoszowie działa od początku istnienia parafii pw. Miłosierdzia Bożego. Wprawdzie jej skład z roku na rok zmienia się, a stery przejmuje coraz młodsze pokolenie, grupa parafialna trzyma się dobrze i nie ma w planie zmieniać trybu swojej aktywnej pracy.
W skład scholi wchodzi ok. 20 osób, spotykamy się systematycznie na cotygodniowych, sobotnich spotkaniach formacyjnych w salce przy kościele w Skołoszowie. Na dzień dzisiejszy animatorką muzyczną prowadzącą śpiew w scholi jest Pani Patrycja Szeremeta oraz organista Pan Rafał Bąk.
Nasza grupa muzyczna posługuje na niedzielnych i świątecznych Mszach św. o godzinie 10.30 oraz na różnych wydarzeniach wiary w święta kościelne i podczas uroczystości parafialnych. Często wraz z Ruchem Apostolstwa Młodzieży przygotowujemy czuwania i adoracje Najświętszego Sakramentu, a także nabożeństwa wielkopostne.
Na codzienność naszej wspólnoty składają się też inne dzieła, czyli wszystko to, dzięki czemu możemy pośród nas wytworzyć prawdziwie rodzinną atmosferę. Dzieje się to na różnych płaszczyznach między innymi poprzez wspólne modlitwy w kościele, wyjazdy oraz grupowe kolędowanie w czasie świąt Bożego Narodzenia. Staramy się więc zapełnić nasz wolny czas i wykorzystać go na budowanie przyjacielskich więzi między sobą, a przede wszystkim na chwałę Pana Boga.
Działalność naszej grupy na trwałe wpisała się w historię parafii w Skołoszowie oraz w życie całego Kościoła. Staramy się, jako grupa osób, stworzyć jak najlepszą wspólnotę czyli taką małą rodzinkę Dzieci Bożych.
Mamy nadzieję, że w najbliższych latach nasza grupa będzie się owocnie rozrastać, bo kto śpiewa, ten modli się podwójnie.