Liturgiczna Służba Ołtarza

Początki wspólnoty Liturgicznej Służby Ołtarza w naszej parafii sięgają roku 1991, kiedy to w Skołoszowie powstała tymczasowa kaplica, w której odprawiane były nabożeństwa. Wcześniej chłopcy z naszej miejscowości służyli do Mszy św. w Parafii pw. św. Wawrzyńca w Radymnie. Początkowo liczba ministrantów wynosiła około 60 osób, niestety z biegiem czasu ta liczba zaczęła maleć.
Oczywiście głównym celem przynależenia do służby liturgicznej jest posługiwanie przy ołtarzu podczas różnych nabożeństw. Jednak członkowie LSO uczestniczą także w innych wydarzeniach, biorą udział w różnych rozgrywkach sportowych, turniejach piłkarskich, jeżdżą wspólnie na pielgrzymki rowerowe i autokarowe, doskonalą swoją wiedzę poprzez udział w kursach prowadzonych w naszej Archidiecezji (m.in. szkoła ceremoniarza, szkoła modlitwy), chętnie udzielają się w pracach na rzecz parafii i Kościoła.
Nasza grupa w chwili obecnej (tj. wrzesień 2018 r.) liczy 25 członków, w tym trzech ceremoniarzy, dwunastu lektorów, siedmiu ministrantów ołtarza oraz trzech kandydatów. Ostatnio do chłopców dołączyło kilka dziewcząt, tworząc Dziewczęcą Służbę Maryjną (maryjki).
Spotkania formacyjne odbywają się raz w tygodniu, przed Mszą św. dla ministrantów i maryjek, zaś po Mszy św. dla lektorów.