Niedziela Wielkanocna, 9 kwietnia 2023

1. Bóg zapłać za sprzątanie i przygotowanie świątyni na Święta Rodzinom: PP. Agata Mazurkiewicz, Zenobia Olech, Kinga Olech oraz innym Osobom. W tym tygodniu przed odpustem dyżur przejmują Rodziny: PP. Ewelina Jackowska, Krystyna Madycka, Renata Madycka. Prosimy o przygotowanie liturgii na odpust Radę Parafialną.

2. Bóg zapłać Akcji Katolickiej i innym zaangażowanym Osobom za przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego. Dziękujemy również tym, którzy przyczynili się do uświetnienia obchodów Triduum Paschalnego: P. Kościelnemu, PP. Organistom, ministrantom, maryjkom, scholi, asyście liturgicznej i procesyjnej, Straży Grobowej, wszystkim Parafianom za czuwanie w Ciemnicy i przy Bożym Grobie.

3. Porządek nabożeństw w Niedzielę Wielkanocną: Rezurekcja z procesją o 6.00 i suma o 10.30, a bezpośrednio po sumie nowenna do Miłosierdzia Bożego.

4. W Poniedziałek Wielkanocny, Msze św. będą o 7.30 i 10.30, a bezpośrednio po sumie nowenna do Miłosierdzia Bożego.

5. Rozpoczynamy „biały tydzień” – Oktawę Wielkanocy, która jest przedłużeniem świętowania Zmartwychwstania Pana Jezusa na cały tydzień, dlatego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6. Msze św. w dni powszednie są o 18.00, tylko w sobotę o 7.00.

7. Do soboty bezpośrednio po Mszy św. (w sobotę rano) będziemy przeżywać nowennę do Miłosierdzia Bożego.

8. We wtorek wypada Uroczystość konsekracji naszej świątyni.

9. We wtorek po Mszy św. spotkanie z młodzieżą kl. VIII i ich rodzicami ws. bierzmowania.

10. W środę po Mszy św. spotkanie Akcji Katolickiej.

11. W środę po Mszy św. spotkanie z młodzieżą wyjeżdżającą na SMAP do Sanoka.

12. W piątek po Mszy św. zapraszamy na spotkanie przed odpustem lektorów, ministrantów i maryjki.

13. W sobotę wypada 10. r. śm. +Ks. Prałata Henryka Hazika. Pamiętajmy o tym w naszej modlitwie.

14. W następną niedzielę wypada Święto Miłosierdzia Bożego, a w naszej parafii Uroczystość odpustowa (zachęcamy do udziału, zwłaszcza asystę procesyjną). Suma odpustowa będzie o 11.00 (rano prymaria o 7.30).

15. Jeszcze w tym tygodniu można przynieść wielkopostne skarbonki Caritas. Za tydzień rozpocznie się Tydzień Miłosierdzia.

16. Intencje mszalne: Poniedziałek W.: 7.30(+Franciszek Droński); 10.30 1.(Int. dziękczynno-błagalna dla całej rodziny z ok. 13 r. chrztu św. Oliwii); 2.(+P. dr Barbara Pasierbska); wtorek: (+Franciszek Jaromij – od pracowników piekarni Radymno); środa: (+Bronisław, Maria, Michał Hałas); czwartek: (+Franciszek Jaromij – od pracowników piekarni Radymno); piątek: (+Franciszek Jaromij – od pracowników piekarni Radymno); sobota: (+Ks. Prałat Henryk Hazik – 10 r. śm.); niedziela: 7.30 1.(O bł. B., op. MB dla Emilii z ok. 18 r. ur.); 2.(+Ksenia Kanak – greg.); 11.00 1.(Za parafian); 2.(+Mieczysław – 5 r. śm.);
wtorek-niedziela: (+Ksenia Kanak – greg.).