IV Niedziela zwykła – 29 stycznia 2017

1. Bóg zapłać za sprzątanie i przygotowanie świątyni oraz ofiarę na potrzeby parafii Rodzinom: P. Małgorzata Śpiewak, Teresa Szawan. W tym tygodniu dyżur przejmują Rodziny: P. Anna Skowronek, Urszula Olejarka, Magdalena Olejarka. O przygotowanie liturgii za tydzień na sumie prosimy żeńską różę różańcową pw. św. Jadwigi (zelator P. Małgorzata Łatka).

2. Msze św. w dni powszednie są o 17.00, jedynie w soboty o 7.00. Zapraszam na nabożeństwa: w środy do MB Nieustającej Pomocy, a w piątki do Miłosierdzia B.

3. We wtorek o 16.00 zbiórka ministrantów, a w środę po Mszy św. lektorów. W piątek spotkanie młodzieży RAM.

4. W czwartek – 2 lutego – wypada Święto Ofiarowania Pańskiego (MB Gromnicznej). Błogosławieństwo gromnic na obu Mszach św. o 7.00 i 17.00. W Święto Ofiarowania Pańskiego przeżywamy dzień modlitw w intencji życia konsekrowanego. Składka na zakony kontemplacyjne w naszej diecezji. W Kaszycach jest odpust.

5. W piątek za wstawiennictwem św. Błażeja będziemy modlić się o ochronę przed chorobami gardła, będzie poświęcenie jabłek. W następną niedzielę na sumie poświęcenie wody, chleba i soli z racji wspomnienia św. Agaty.

6. W tym tygodniu przeżywamy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. W I czwartek od 16.15 możliwość spowiedzi dla kandydatów do bierzmowania, po Mszy św. nabożeństwo powołaniowe, a potem spotkanie kandydatów do bierzmowania. W I piątek odwiedziny chorych od 9.00, a spowiedź od godz. 15.30. Przyjedzie ks. Tomasz. Zapraszam do spowiedzi także w pozostałe dni przed Mszą św. W I sobotę przed Mszą św. o 6.25 Apostolat Maryjny zaprasza do wspólnego odmawiania różańca.

7. Za tydzień na sumę zapraszam dzieci z kl. III i ich rodziny, będzie poświęcenie i rozdanie książeczek.

8. Przy wyjściu z kościoła wyłożone są darmowe czasopisma ewangelizacyjne Dobre Nowiny. Zachęcam do lektury ciekawych artykułów.

9. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby parafii złożone z racji kolędy na kościół Parafianom oraz Kolędnikom z rejonu VI (Msza św.: 29 kwietnia – sobota).

10. Za tydzień zmiana tajemnic różańcowych. Zapraszam wszystkich nowych członków, którzy zostaną przyjęci do róż.

11. Serdecznie zapraszam wszystkich Parafian, a szczególnie Seniorów, na dzisiejsze spotkanie z okazji Dnia Seniora. Program: 15.00 – Msza św. w kościele; 16.30 – w szkole jasełka, koncert kolęd w wykonaniu chóru z MOK w Radymnie, a po nim wspólne biesiadowanie i kolędowanie Seniorów z zaproszonymi Gośćmi.

12. Intencje mszalne: poniedziałek: 1.(+Anna Błońska – ost. greg.); 2.(W int. dziękczynno-błagalnej za Parafian – od P. Kościelnego i Organisty z ok. roznoszenia opłatków); wtorek: 1.(+Roman Jaromi – od sąsiadów); 2.(+Helena Buczkowska – od Apostolatu Maryjnego); środa: 1.(+Roman Jaromi – od sąsiadów); 2.(Z ok. 81 r. ur. P. Marii Chrzanowskiej – int. dziękczynno-błagalna); czwartek: 7.00(+Jan Wilman – 20 r. śm.); 17.00(+R oman Jaromi – od sąsiadów); piątek: (+Błażej Czekierda); sobota: (+Roman Jaromi – od Renaty Kocan z rodziną); niedziela: 7.30 (Z róży MB Świętej Bożej Rodzicielki – w int. dziękczynno-błagalnej za siostry i ich rodziny oraz za zmarłe siostry); 10.30 (+Roman Jaromi – od grupy Al-Anon).

III Niedziela zwykła – 22 stycznia 2017

1. Bóg zapłać za sprzątanie i przygotowanie świątyni oraz ofiarę na potrzeby parafii Rodzinom: P. Jolanta Kopeć, Teresa Szywała. W tym tygodniu dyżur przejmują Rodziny: P. Małgorzata Śpiewak, Teresa Szawan. O przygotowanie liturgii za tydzień na sumie prosimy żeńską różę różańcową pw. Dobrego Pasterza (p. B. Haliniak).

2. Podczas ferii zimowych nie ma spotkań formacyjnych ministrantów, lektorów, scholii, Kółka Misyjnego i RAM. Są natomiast próby jasełek, proszę rodziców, aby przypominali dzieciom o tych próbach.

3. Bóg zapłać Radzie Parafialnej i wszystkim, którzy pomagali wczoraj w wycince drzew przy kościele.

4. Dziś po sumie na plebanii krótkie spotkanie Rady Parafialnej.

5. Msze św. w dni powszednie są o 17.00, jedynie w soboty o 7.00. Zapraszam na nabożeństwa: w środy do MB Nieustającej Pomocy, a w piątki do Miłosierdzia Bożego.

6. Jutro po Mszy św. wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej.

7. W piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie Apostolatu Maryjnego.

8. Trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

9. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby parafii złożone z racji kolędy na kościół Parafianom oraz Kolędnikom: z rejonu V (Msza św.: piątek – 31 marca); z rejonu IV (Msza św.: środa – 19 kwietnia).

10. Serdecznie zapraszam wszystkich Parafian, a szczególnie Seniorów, na coroczne spotkanie z okazji Dnia Seniora za tydzień w niedzielę – 29 stycznia. Program: 15.00 – w kościele Msza św. pod przewodnictwem JE Ks. Abp. Adama Szala; 16.30 – w szkole jasełka, koncert kolęd w wykonaniu chóru z MOK w Radymnie, a po nim wspólne biesiadowanie i kolędowanie Seniorów z zaproszonymi Gośćmi.

11. Intencje mszalne: poniedziałek – sobota: (+Anna Błońska – greg.); niedziela7.30 (+Anna Błońska – greg.); 10.30 (+Za dusze w czyśćcu cierpiące); 15.00 (Za dobroczyńców i sponsorów).

II Niedziela zwykła – 15 stycznia 2017

1. Bóg zapłać za sprzątanie i przygotowanie świątyni oraz ofiarę na potrzeby parafii Rodzinom: P. Elżbieta Błonarowicz, Małgorzata Budniak. W tym tygodniu dyżur przejmują Rodziny: P. Jolanta Kopeć, Teresa Szywała. O przygotowanie liturgii za tydzień na sumie prosimy żeńska róża różańcowa pw. MB Nieustającej Pomocy.

2. Bóg zapłać wszystkim Parafianom, którzy pomogli zorganizować przed tygodniem opłatek grup parafialnych oraz P. Wojciechowi Starosolskiemu za ufundowanie owoców.

3. Podczas ferii zimowych nie będzie spotkań formacyjnych ministrantów, lektorów, scholii, Kółka Misyjnego i RAM. Będą natomiast próby jasełek.

4. Msze św. w dni powszednie są o 17.00, jedynie w soboty o 7.00. Zapraszam na nabożeństwa: w środy do MB Nieustającej Pomocy, a w piątki do Miłosierdzia Bożego.

5. W środę – 18 stycznia rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

6. W czwartek – 19 stycznia wspominamy św. Józefa Sebastiana Pelczara, patrona Archidiecezji Przemyskiej. Pamiętajmy w modlitwie o naszej archidiecezji i jej pasterzach.

7. Zakończyłem wizytę duszpasterską rodzin. Bóg zapłać za serdeczne przyjęcie, gościnność, sugestie dotyczące funkcjonowania Parafii oraz ofiary złożone z tej racji. Wnioski: w parafii mieszka 1277 os., za granicą pracuje 64 os., nie przyjęło mnie z różnych względów 17 rodzin, często nieobecni dzieci i młodzież, 6 nowych domów. Chętnych do róż różańcowych zapraszam na zmianę tajemnic w 1. niedzielę lutego.

8. Rada Parafialna zadecydowała, że stopniowo będziemy wycinać świerki przy kościele (stanowią zagrożenie dla kościoła, niszczą kostkę, ogrodzenie Kalwarii, trzymają cień i wilgoć, żywica niszczy dach i elewację, przeszkadzają trawie). Mamy już stosowne pozwolenie z Gminy. Gdyby ktoś miał jakieś sugestie w tej materii to zapraszam do kancelarii parafialnej wyłącznie w tym tygodniu. W sobotę na 9.00 zapraszam pilarzy i chętnych do pomocy przy wycince tych drzew.

9. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby parafii złożone z racji kolędy na kościół Parafianom oraz Kolędnikom z rejonu II (Msza św.: wtorek – 28 marca).

10. Proszę o udostępnienie zdjęć z tegorocznego Orszaku Trzech Króli.

11. Serdecznie zapraszam wszystkich Parafian, a szczególnie Seniorów, na coroczne spotkanie z okazji Dnia Seniora w niedzielę – 29 stycznia. Program: 15.00 – w kościele Msza św. pod przewodnictwem JE Ks. Abp. Adama Szala; 16.30 – w szkole jasełka, koncert kolęd w wykonaniu chóru z MOK w Radymnie, a po nim wspólne biesiadowanie i kolędowanie Seniorów z zaproszonymi Gośćmi.

12. Intencje mszalne: poniedziałek – sobota: (+Anna Błońska – greg.); poniedziałek: (Z ok. 85 r. ur. Władysławy – int. dziękczynno-błagalna od dzieci i wnuków); wtorek: (+Henryk, Kazimiera, Helena); czwartek: (+Ks. Prałat Henryk Hazik); niedziela: 7.30 (+Anna Błońska – greg.); 10.30 (+Tadeusz, Michalina).

List noworoczny o. Leszka Wilmana z Argentyny do Parafian

Drodzy Parafianie, Dobrodzieje i Przyjaciele Misji.

Witam sie z Wami serdecznie i pozdrawiam z Argentyny ktora przezywa upalne lato – posylam Wam na wasza zime troche tych cieplych promieni slonecznych ktore ostatnio dochodza de 35 stopni. Chce z tym listem dotrzec na Swieto Objawienia Panskiego. Wiem ze swietujecie ten dzien w sposob szczegolny myslac i modlac sie za misionarzy. Jestem za to bardzo wdzieczny bowiem wasza modlitwa mnie wspiera i umacnia w zadaniach misyjnych.
Obecnie od miesiaca mieszkam w Capiovi malym miasteczku odleglym o 4 km od mojego miejsca poprzedniego Ruiz de Montoya. Miasteczko ma juz 98 lat bylo zalozone przez europejczykow szczegolnie z Niemiec. Obecnie liczy 6 tys mieszkancow i dookola ma male ladne wodospady przyciagajace turystow. Atrakcja sa ozdoby bozonarodzeniowe zrobione z kolorowych butelek plastykowych ktore zbiera sie caly rok. Z tego wzgledu miasteczko tez jest czyste i uporzadkowane. Pzez caly czas Adwentu i Bozego Narodzenia na placu centralnym miasta sa organizowane ekumeniczne wieczory modlitewne. Jako Zgromadzenie Slowa Bozego mamy tutaj Radio Guadalupe FM 90.9 – ktore obejmuje swym zasiegiem obszar w promieniu 60 km. Przelozeni poprosiliu mnie zebym zajal sie tym radiem i poprowadzil go jako dyrektor. To jes dodatek do moich poprzednich zajec. Pracy wiec nie brakuje bowiem kontynuje z Fundacja Ojca Jozefa Marxa svd, z duszpasterstwem szkol rolniczych z przygotowaniem pedagogicznym nauczycieli do szkol indianskich i teraz jeszcze doszlo prowadzenie radia. Zrobilem male kursy radiowe i kontakt z Radio Maryja z tutejszej diecezji. Podejmuje sie tego zadania z radoscia i nadzieja ze Pan Bog bedzie bardziej znany, kochany i oglaszany i Bog w Trojcy Sw Jedyny bedzie zyl w sercach ludzi i calej ludzkosci. To miejsce bedzie tez Centrum Fundacji ktora przewodnicze i Studium Nauczycielskiego. Do radia nalezy tez mala kaplica gdzie umiescilem obraz Pana Jesusa Milosiernego i figure Matki Bozej z Guadalupe. Bede dawal tutaj rozne konferencie pastoralne dla ludzi i 3 piatek kazdego miesiaca odprawial Msze sw. o Bozym Miloisierdziu. Ta decyzja jest podbudowana ubiglym Jubileuszem Milosierdzia Bozego, ktory byl dla mnie szczegolnym wyzwaniem jako ze jestem polakiem i pochodze z ziemi Bozego Milosierdzia. W moich objazdach po szkolach rolniczych EFA, szerzac Koronke do Bozego Milosierdzia moglem zobaczyc jak mlodziez ceni sobie to nabozenstwo i otacza czcia ten obraz. W ubieglym 2016 roku moglem objechac z wizyta duszpasterska 2 razy kazda z 23 szkol EFA, Zajelo to mnie czas od kwietnia do pazdziernika i przejachalem 17000 km wozac ze soba obraz Jezusa Milosiernego. Prowadzilem w kazdej szkole 1 dniowe spotkania o tematyce Milosierdzia, odprawialem Msze sw. ktore konczyly sie przejsciem uczniow i nauczycieli przez Drzwi Swiete Milosierdzia zeby spotkac sie ze spojrzeniem Jezusa Milosiernego i powierzyc mu swoje troski i radosci. Kazdy ktory przeszedl przez te Drzwi Swiete otrzymal broszurke z dzielami milosierdzia dla ciala i duszy. Owoce tych wizyt duszpasterskich juz sie widzi bowiem duzo mlodziezy zorganizowalo sie male grupy niosac pomoc ludziom potrzebujacym. Mysle ze w tym roku 2017 bedziemy tez przez radio Guadalupe rozszezac to nabozenstweo i uczynki milosierdzia. Z Fundacji ktora przewodnicze podjelismy decyzje zrobienia w domu gdzie mieszkalem poprzednio w Ruiz de Montoya – Domu dla ludzi starszych i samotnych. Obecnie mieszka tam juz jedno malzenstwo starszych ludzi i bedziemy budowac pare pokoi wiecej. W szkolach indianskich tez mamy duzo do zrobienia – trzeba zorganizowac szkolnictwo srednie dla mlodziezy indianskiej i pobudowac bynajmiej w 3 wioskach szkoly. To sa moje codzienne zmagania, zmartwienia i radosci ktorymi sie dziele z Wami abyscie takze polecali te intencje moje Panu Bogu aby On prowadzil te dziela misyjne.
Skladam Wam Najlepsze Zyczenia na ten Nowy Rok – zdrowia, radosci, pokoju serca, pomyslnosci i przedewszystkim Blogoslawienstwa Bozego na codzien. Pozdrawiam szczegolnie Kolko Misyjne i Apostolat Margaretka i dziekuje za opieke modlitewna. Ten rok 2017 przyniesie dla mnie takze radosc wakacji w Polsce i w moim rodzinnym Skoloszowie. Bedzie to w miesiacu – czerwiec i lipiec. Dlatego juz moge powiedziec – do zobaczenia sie z Wami. Pamietam o was w moich modlitwach, takze o nia ciagle prosze i dziekuje Wam za Wasze dobre misyjne serce ktorym mnie i inych misjonarzy otaczacie. Niech Pan Jezus Milosierny bedzie wasza Radoscia i Sila. Zlaczony z wami duchowo jeszcze raz pozdrawiam i blogoslawie.

O. Leszek Wilman SVD
misjonarz w Argentynie