XIII Niedziela zwykła – 30 czerwca 2013

1. Bóg zapłać za sprzątanie i przygotowanie świątyni Rodzinom: P. Krystyna Bąk, Kazimiera Soja, Małgorzata Małysz. W tym tygodniu dyżur przejmują rodziny: P. Elżbieta Ciupińska, Zofia Maziarz, Zofia Badowicz.

2. Od jutra w dni powszednie Msze św. będą odprawiane systemem wakacyjnym: w poniedziałek, środę i piątek o 19.00, a w wtorek, czwartek i sobotę o 7.00. Ewentualne zmiany będą wcześniej ogłaszane.

3. W środę 15 min. przed Mszą św., czyli o 18.45 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

4. W tym tygodniu przeżywamy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. Spowiedź na zakończenie roku szkolnego, zwłaszcza dzieci i młodzież, proszę potraktować już jako spowiedź na I piątek. Dla potrzebujących spowiedź w poniedziałek i środę od 18.30, w I piątek od godz. 17.00. W piątek przyjedzie ks. Piotr z Przemyśla. W I piątek odwiedziny chorych od 9.00. W I sobotę przed Mszą św. na 6.30 rano Apostolat Maryjny zaprasza do odmawiania różańca.

5. W tym tygodniu planujemy dokończenie prac na Kalwarii. Jutro od 8.30 p. Piotr Jaromi przyjedzie z ścinarką do gałęzi. Potrzeba będzie kilku mężczyzn z piłami do obcinania gałęzi. Chętni mogą sobie zabrać te ścięte gałęzie. Ponadto proszę o pomoc: poniedziałek – I połowa II rejonu, wtorek – II połowa II rejonu, środa – I połowa III rejonu, czwartek – II połowa III rejonu, piątek – I połowa IV rejonu, sobota – II połowa IV rejonu. Pracę rozpoczynamy od 8.30 (można przyjść w innym dniu).

6. Bóg zapłać za ofiary na grobowiec dla ks. Prałata Henryka Hazika. W dalszym ciągu można składać na ten cel dobrowolne ofiary w podpisanych kopertach na tacę.

7. Bóg zapłać za ofiary w ramach kwartalnej zbiórki w rejonach na cele kościelne oraz Radnym Parafialnym za tę posługę.

8. W następną, pierwszą niedzielę miesiąca, zmiana tajemnic różańcowych: dla kobiet po prymarii, a dla mężczyzn po sumie. O 17.00 spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej w salce na plebanii. Zapraszam wszystkich Radnych.

9. Rektorat WSD w Przemyślu zawiadamia, że nasz parafianin Rafał Bąk został przyjęty na pierwszy rok studiów filozoficzno-teologicznych w WSD. Otaczajmy go modlitwą.

10. Intencje mszalne: poniedziałek – niedziela: (+Krystyna – greg.); piątek: (W 23 r. ślubu Teresy i Kazimierza Lorenowicz i 22 r. chrztu Joanny – int. dziękczynno-błagalna); sobota – 15.00: (ślub); niedziela: 7.30 (Z róży MB Licheńskiej); 10.30 (+Ks. Prałat Henryk Hazik – z róży św. Katarzyny).

Zapowiedzi przedślubne:

Łukasz Mateusz NERKA, s. Jana i Zofii, kawaler, zam. Skołoszów, parafia tutejsza
– Marta Iwona MUSZ, c. Edwarda i Jadwigi, panna, zam. Niziny, parafia Niziny.

– Damian Piotr LORYMOWICZ, s. Zbigniewa i Renaty, kawaler, zam. Skołoszów, parafia tutejsza
– Iwona Justyna GNIADY, c. Zbigniewa i Elżbiety, panna, zam. Maćkowice, parafia Maćkowice.

– Mateusz Roman DARAŻ, s. Zbigniewa i Renaty, kawaler, zam. Reczpol, parafia Krzywcza
– Elżbieta Anna KOGUT, c. Marka i Agnieszki, panna, zam. Skołoszów, parafia tutejsza.

XII Niedziela zwykła – 23 czerwca 2013

1. W miesiącu czerwcu poświęconym kultowi Najświętszego Serca Pana Jezusa zachęcam do odmawiania Litanii do NSPJ.

2. Bóg zapłać za sprzątanie i przygotowanie świątyni Rodzinom: P. Jadwiga Kolanek, Lucyna Maziarz, Władysława Małysz. W tym tygodniu dyżur przejmują rodziny: P. Krystyna Bąk, Kazimiera Soja, Małgorzata Małysz.

3. Bóg zapłać za wczorajszą pracę na Kalwarii – Parafianom z rejonu I oraz innym osobom. Do prac wrócimy w następnym tygodniu.

4. Bóg zapłać za ofiary na grobowiec dla ks. Prałata Henryka Hazika. W dalszym ciągu można składać na ten cel dobrowolne ofiary w podpisanych kopertach na tacę.

5. Dziś kwartalna zbiórka w rejonach na cele kościelne. Proszę Radnych Parafialnych o tę posługę. W dalszym ciągu gromadzimy fundusze na poprawę schodów do kościoła. W chwili obecnej przygotowywana jest niezbędna dokumentacja.

6. Stowarzyszenie Koło Przyjaciół Skołoszowa dziś po Mszach św. będzie rozprowadzać płyty z filmem z uroczystości 150 rocznicy Powstania Styczniowego. Cena 15 zł.

7. W poniedziałek Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Odpust w Łowcach, o 11.00 suma.

8. W środę spowiedź na zakończenie roku szkolnego dla dzieci i młodzieży od 16.00 do 18.00. Proszę, żeby rodzice przypomnieli dzieciom o tej spowiedzi. Będzie mi pomagał ks. Piotr. Zapraszam także w inne dni przed Mszą św. od 17.30.

9. W czwartek o 9.00 Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla kl. III gimnazjum. Natomiast po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 spotkanie Apostolatu Maryjnego.

10. W piątek o 8.00 Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla pozostałych klas. Zapraszam wszystkich parafian, a zwłaszcza nauczycieli, rodziców oraz dzieci i młodzież. Nie będzie już Mszy św. wieczorem.

11. W sobotę Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. w porządku niedzielnym, czyli o 7.30 i 10.30. W tym dniu z racji Roku Wiary można zyskać odpust zupełny. Taca przeznaczona na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

12. Zachęcam do prenumeraty prasy katolickiej. Zainteresowanych proszę o wpłatę za II kwartał, gdyż chciałbym uregulować w tym tygodniu należności w redakcji.

13. Od kilku dni działa parafialna strona internetowa (skoloszow.przemyska.pl). Jest na etapie rozbudowy, zapraszam Parafian (zwłaszcza grupy formacyjne) do jej redagowania.

14. Intencje mszalne: poniedziałek – niedziela: (+Krystyna – greg.); środa: (+Ks. Prałat Henryk Hazik – od parafian z Pilchowa); czwartek 9.00 (W int. uczniów kl. III gimnazjum); sobota 10.30 (+Katarzyna Burdzińska – 9 r. śm.); niedziela: 10.30 (+Ks. Prałat Henryk Hazik – od rodziny Olszańskich).

XI Niedziela zwykła – 16 czerwca 2013

1. W miesiącu czerwcu poświęconym kultowi Najświętszego Serca Pana Jezusa zachęcam do odmawiania Litanii do NSPJ.

2. Bóg zapłać za sprzątanie i przygotowanie świątyni Rodzinom: P. Lucyna Szczurko, Danuta Surówka, Małgorzata Daniłko. W tym tygodniu dyżur przejmują rodziny: P. Jadwiga Kolanek, Lucyna Maziarz, Władysława Małysz.

3. Bóg zapłać za wczorajszą pracę na Kalwarii – mężczyznom i ministrantom. W tym tygodniu w sobotę na 9.30 zapraszam mężczyzn i kobiety z rejonu I. Znaleziono różne przedmioty na Kalwarii. Właścicieli zapraszam po odbiór.

4. Przygotowujemy nagrobek dla ks. Prałata Henryka Hazika. Przekazaliśmy już wstępne ustalenia do zakładu kamieniarskiego. Obecnie czekamy na wykonanie ostatecznego projektu. W całości inwestycji chce partycypować Rodzina ks. Prałata. Również wielu Parafian w duchu wdzięczności chce się zaangażować w to dzieło. Dlatego od dziś można składać na tacę dobrowolne ofiary w podpisanych kopertach z dopiskiem na jaki cel.

5. Za tydzień kwartalna zbiórka w rejonach na cele kościelne. Proszę Radnych Parafialnych o tę posługę. W dalszym ciągu gromadzimy fundusze na poprawę schodów do kościoła. W chwili obecnej przygotowywana jest dokumentacja.

6. Stowarzyszenie Koło Przyjaciół Skołoszowa w następną niedzielę – 23 czerwca – po Mszach św. będzie rozprowadzać płyty z filmem z uroczystości 150 rocznicy Powstania Styczniowego. Cena 15 zł.

7. Intencje mszalne: poniedziałek – niedziela: (+Krystyna – greg.); niedziela: 7.30 (O bł. B., op. MB, zdrowie dla ks. Mieczysława oraz za +Ks. Prałata Henryka Hazika); 10.30 (+Zdzisław – od Rady Duszpasterskiej) i (+Ks. Prałat Henryk Hazik – z ok. 40 r. święceń kapłańskich – od Akcji Katolickiej).

X Niedziela zwykła – 9 czerwca 2013

1. Przeżywamy dziś zmianę tajemnic różańcowych: dla kobiet po prymarii, a dla mężczyzn po sumie.

2. Przypominam, że kancelaria parafialna czynna jest codziennie (z wyjątkiem niedziel i świąt kościelnych) po Mszy św.

3. W miesiącu czerwcu poświęconym kultowi Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcam do odmawiania Litanii do NSPJ.

4. Bóg zapłać za sprzątanie i przygotowanie świątyni Rodzinom: p. Bogumiła Brodowicz, Krystyna Szczurko, Genowefa Sobejko. W tym tygodniu dyżur przejmują rodziny: p. Lucyna Szczurko, Danuta Surówka, Małgorzata Daniłko.

5. Bóg zapłać za wczorajszą pracę na Kalwarii – mężczyznom, młodzieży, ministrantom.

6. Dziś w Jarosławiu odbędzie się marsz w obronie mediów katolickich. Początek o 12.00
Mszą św. u oo. Reformatów. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.

7. Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia oktawy Bożego Ciała:
p. Kościelnemu, p. Organiście, scholi i ministrantom, noszącym obrazy, figury i chorągwie, poduszeczki, baldachim, dzieciom sypiącym kwiatki i ich rodzicom.

8. Jutro po Mszy św. zapraszam na krótkie spotkanie młodzież z RAM.

9. W czwartek – 13 czerwca – kolejne nabożeństwo fatimskie. Pierwsza stacja przy Kanie. Tematykę na cały rok przygotuje Domowy Kościół.

10. Przygotowujemy nagrobek dla ks. Prałata Henryka Hazika. Przekazaliśmy już wstępne ustalenia do zakładu kamieniarskiego. Obecnie czekamy na wykonanie ostatecznego projektu. W całości inwestycji chce partycypować Rodzina ks. Prałata. Również wielu Parafian w duchu wdzięczności chce się zaangażować. Dlatego od następnej niedzieli można składać na tacę dobrowolne ofiary w podpisanych kopertach z dopiskiem, na jaki cel.

11. Intencje mszalne: poniedziałek – piątek: (+Ewa Kruczewska – greg.); sobota
(+Ks. Henryk Hazik – od grupy charytatywnej); niedziela: 7.30 (+Ks. Henryk Hazik –
od parafian z Radymna); 10.30 (+Franciszek – 13 r. śm.).